לשלב בין טיול, תרבות, היסטוריה ויין טוב – סיור ביקב

סופי השבוע השמשיים של ישראל מוציאים המוני ישראלים לטיולים ברחבי הארץ, הן ממש בחיק הטבע והן במגוון מקומות ומסלולים שונים המציעים הצצה אל ההיסטוריה המקומית, אל התרבות שפעם הייתה באזור וזו שקיימת בו כיום וכו'. בעוד רבים מעוניינים לשלב בטיולם בין כמה אלמנטים שונים כמו טיול בחיק הטבע, שיעור מרתק בהיסטוריה ועוד, מקומות מסוימים מציעים שילוב של כל האלמנטים הללו, ועוד כמה נוספים ומעניינים. אחת מאותן אפשרויות היא סיור ביקב בשרון – סיור המשלב בין הטוב מכמה תחומים נפרדים ומרתקים.

טיול בין הכרמים הפסטוראליים של השרון והדרכה תרבותית – היסטורית

אחד המקומות המושכים אליהם מטיילים רבים מדי שנה הוא מרכז המבקרים של יקב בנימינה שבשרון. מרכז מבקרים בשרון הוא מקום מצוין לתכנן סביבו טיול סוף שבוע המכיל אלמנטים ממספר תחומים שונים ומהנים. הראשון שבהם הוא כאמור טיול באזור יפה וירוק של ישראל – אזור השרון. סיור ביקב, בין הכרמים המשמשים ליצירת היין ביקב המקומי, הוא שלב אחד של הסיור במקום, ומציע נופים פסטוראליים והדרכה אודות הכרמים והאופן בו מגודלים הענבים המשמשים להכנת היין. בהמשך, מרכז המבקרים עצמו מציע הדרכה מרתקת בנוגע להיסטוריה המקומית של היקב, הנמשכת עוד מאז הקמתו של היקב אי שם לפני כמעט מאה שנים. ההדרכה אינה היסטורית בלבד, אלא גם מקצועית – תהליך הפקת היין הוא תהליך מרתק אשר מסקרן רבים, ולא רק את חובבי היין המושבעים שבינינו. במסגרת הדרכה זו ניתן להבין באופן טוב יותר כיצד מפיקים יין מענבים, מה קובע את טעמו ושאר התכונות של היין, מה הופך יין למשובח במיוחד וכו'.
הסיור במרכז המבקרים מאפשר כמובן גם הצצה אל אולמות הייצור של היין ואל השלבים השונים בייצורו, וכך מעניק למבקרים תמונה מלאה וכוללת של תהליך הפקת היין, החל מגידול הענבים ועד לפתיחת הבקבוק…

להכיר את תרבות היין המקומית

סיור ביקב מהווה גם דרך נהדרת להכיר מקרוב, באופן מעמיק ומפורט יותר, את תרבות היין הישראלית. רבים מאיתנו כלל איננו מודעים לכך שתרבות כזו בכלל קיימת. כן, אנחנו יודעים כי מייצרים יינות מסוימים בישראל, ובעיקר יינות כשרים, אך איננו מודעים לכך שישראל נמצאת "על המפה" בעולם היין, וכי קיימת בישראל תרבות יין מקומית עשירה. תרבות זו באה לכדי ביטוי, למשל, בכך שבישראל פועלים יקבים קטנים ובינוניים רבים, אשר מייצרים סוגים רבים ומגוונים של יין, הן מענבים מקומיים והן מענבים מיובאים. היינות המיוצרים בישראל, בדומה ליינות ממדינות אחרות בעולם, מתאפיינים בטעמים, צבעים ושאר מאפיינים הייחודיים לאקלים המקומי, לסוג האדמה שקיימת באזורנו ובסוג הגפנים המגודלים כאן. כל אלו הם חלק מתרבות היין המקומית, אותה יודעים לחקור ולהעריך חובבי יין למיניהם, כמו גם ייננים מקצועיים שונים. הצצה מרתקת לכל העולם הזה ניתן לקבל בהדרכה במרכז המבקרים ביקב כאמור, וכך להתוודע לתרבות שלמה שמתקיימת ממש כאן בישראל, בלי שרבים מאיתנו כלל היינו מודעים לכך. גם זה אלמנט מעניין להכניס לתוך טיול סוף השבוע שאנחנו מתכננים, וכך לשלב בין טיול בחוץ, היכרות מרתקת עם ההיסטוריה המקומית והתוודעות אל תחום מרתק ונסתר יחסית בתרבות המקומית.

בנוסף לכל המאפיינים הללו, כמובן שלא נשכח את היינות עצמם – במהלך הסיור במרכז המבקרים זוכים כמובן גם לטעום את היינות המקומיים, וכך לקשר בין כל מה ששמענו, למדנו וראינו בסיור, לבין הטעמים של היינות עצמם. בנוסף לכל שאר המאפיינים, הסיור ביקב גם יספק לנו כלים טובים יותר להכיר ולהעריך יינות טובים…

 

להזמנת מקום לסיור ביקב נא לפנות למחלקת הזמנות בטלפון- 04-6107530 או דרך צור קשר כאן באתר יקב בנימינה.