בחירה נכונה של אלכוהול על פי אופי האירוע

שלב ההכנות לקראת אירוע פרטי הוא שלב הכולל אלף ואחד החלטות שונות שיש לקבל וסידורים שונים שיש לבצע. אחת מאותן החלטות נוגעת לבר שיהיה באירוע הפרטי שלנו – איזה סוג אלכוהול יוגש בבר בכל שלב באירוע, אילו יינות מומלצים להגיש לאורחים וכו'. בעוד עבור מי שאינו חובב גדול של אלכוהול נושא זה עלול להיראות זניח, בפועל הוא חשוב ביותר – כמובן שעבור אורחים אשר כן חובבי אלכוהול בחירות אלו חשובות, בכל מקרה ובכל אירוע סוג ואיכות האלכוהול קובעים הרבה בנוגע לאיך נראה ומרגיש האירוע. אלכוהול טוב ואיכותי יכול לגרום לקהל להיות שמח ונינוח במיוחד, ובהתאם האירוע יהיה שמח, נינוח בחלק מהזמן וקופצני בשלבים אחרים…

 

חתונה קטנה בשרון או חתונה יוקרתית באולם?

פרמטר אחד בו כדאי להתחשב בעת בחירת אלכוהול לאירוע שלכם, הוא אופיו הייחודי של האירוע – האם מדובר בחתונה קטנה ופסטוראלית בשרון או בחתונה גרנדיוזית ונוצצת באולם במרכז תל אביב? האם זו חתונת חורף או קיץ? האם האירוע נערך בצהריים או בערב? בסוף או באמצע השבוע?

התשובות לכל השאלות הללו מצביעות על אופי מסוים זה או אחר לאירוע שלכם, ולכן אולי גם על בחירות מעט שונות של אלכוהול. אם אתם עושים חתונה ביקב בין הכרמים, למשל, רק מתבקש כי תבחרו יינות מומלצים ומובחרים, בתקווה כאלו המיוצרים ממש במקום האירוע. זה מתאים, מתבקש וצפוי לספק עניין ואלגנטיות רבה לאירוע שלכם. אם האירוע נערך באולם נוצץ בעיר והמטרה שלכם היא שיהיה כמה שיותר רועש ושמח, אולי תרצו ללכת על אלכוהול פחות מעודן מיינות משובחים, לכיוון של משקאות חריפים יותר מצד אחד, ומשקאות קלילים ו"זורמים" יותר מצד שני, דוגמת שמפניה ויינות תוססים.

 

להתחשב בעונה בה נערך האירוע

באירוע חורף כדאי לשקול בחיוב את האופציה של משקאות אלכוהוליים חמים, ובפרט יין חם ומתוק ("סנגרייה" או משהו בסגנון…). בכניסה או יציאה מהאירוע אל האוויר הקר, ייהנו מאוד האורחים שיפונקו בכוס יין חם, מתוק וטעים.

לעומת זאת, באירוע קיץ (במיוחד כאלו הנערכים בחודשים החמים ממש של השנה) נרצה כמובן לפצות במשקאות קרים ומרעננים, וגם כאן קיים מקום להפעלה של שיקול דעת מקצועי בבחירת המשקאות האלכוהוליים. בירות מסוימות, למשל, עלולות להיות כבדות מדי כאשר חם מאוד בחוץ. הדבר נכון בעיקר עבור חתונות צהריים וכד', אך בישראל בקיץ חם פעמים רבות גם בשעות הערב. לעומת זאת, קוקטיילים טעימים עם אווירה קאריבית יהפכו את קבלת הפנים למהנה וצבעונית במיוחד…

 

חתונה קטנה או גדולה?

גם בגודלו של האירוע כדאי להתחשב כאשר מתכננים את הבר והמשקאות האלכוהוליים. במקרה של חתונה קטנה ואינטימית, למשל, יתאימו יותר יינות מעודנים ומשובחים או בירת בוטיק טובה ומקורית. לעומת זאת, במקרה של חתונה גדולה ורבת משתתפים בה אנו מעוניינים ליצור מסיבה פרועה אל תוך השעות הקטנות של הלילה, ייתכן כי נרצה אלכוהול חזק יותר ומעודן פחות.

העובדה כי כמות האנשים באירוע גדולה יותר אינה אומרת כי צריך לוותר על איכות האלכוהול – ניתן ללכת על אלכוהול חריף יותר אך עדיין איכותי מספיק, או לשלב בין יינות משובחים בקבלת הפנים לבין וויסקי וודקה טובים בשלב המסיבה.

 

קיימים שיקולים נוספים אשר עשויים לקבוע אילו סוגי אלכוהול כדאי יותר שנגיש באירוע שלנו, אך חשוב להבין כי לא לכל אירוע מתאימים אותם סוגים של משקאות אלכוהוליים. הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות בהקשר זה הוא להתייעץ עם אנשי המקצוע או עם האנשים שמנהלים את הבר במקום בו אנו עורכים את האירוע, ולנסות להגיע יחד איתם להסכמות בנוגע לאלכוהול שישמח את האירוע שלכם…

להזמנת מקום לחתונה קטנה באולמות היקב יש לפנות למחלקת הזמנות בטלפון – 04-6107530

קראו מידע נוסף אודות

חתונה קטנה

יינות

חתונה קטנה בחורף